1 Haziran 2016 Çarşamba

*HARFLERİME SEVGİ EKTİM*YASEMİN AVANOĞLU AYDOĞAN*UYANIŞ YAYINEVİ*


Yasemin Avanoğlu Aydoğan ilk eserinde bizi şiirler ve düz yazılarıyla bir sevgi yolculuğuna çıkarıyor. Kimi zaman hüzün, kimi zaman aşkın, sevginin kollarında sürükleniyoruz. An'ın keyfinde, sevginin ruha işlediği satırlarda kendinizi bulmak için Yasemin Avanoğlu Aydoğan'ın kelimelerinin peşine takılın…

"Geçmiş, gelecek, yaşam… Benim için hayat sevgide buluşmaktır. Her şey an meselesi. İnsan her anını manada yaşamalı. Bunun için savaşların olmadığı, zulümlerin, kötülüklerin yaşayamadığı sadece sevgi ve aşkın hüküm sürdüğü bir dünyayı insana yakıştırıyorum. Hz. İnsan kıymetli. Allah sevgisinden beslenen bir sevgi diliyorum tüm dünyaya. Hayatta yüreklere dokunmak, benim için çok önemli. Hayatın hüzünleri, acıları, sevgileri hepimizin buluştuğu duygular… İnsanın manası bu. Yoksa sadece suretten ibaret olmak hayatı ne kadar anlamsız kılar. Elimde olsa tüm dünyaya sevgi tohumları ekerim. Benim adım, kalemim sevgi. Benimle seni bulabilirsin. Yok ki birbirimizden farkımız. Biz sadece etle kemik değiliz. Kalpten kalbe bir yol vardır. Aynı ruhlar birbirini bulur. Bu kitaptaki satırlar sevgiyle yazıldı."

Bu kitap sadece ruhunuza dokunmak için yazılmadı. Bu kitabın geliriyle ALS Derneği vasıtasıyla ALS hastalarına bir yardımda bulunacaksınız. Yaşam paylaştıkça güzel.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 232

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Uyanış Yayınevi


KİTAP YORUMUM

Kitabın türü deneme kitabıdır. Geliri ALS hastalarına bağışlanmaktadır. Bu yüzden daha bir değer kazandı gözümde. ALS Hastalığı ile ilgili de bilgiler veren yazar duygulara dokunmuş. Bütün yazılımlar süperdi yalnız benim en çok etkilendiğim hikayeler ise;

-Canım babam
-Engel yoktur
-Ölüm
-Eski bayramlar
-Ölümü düşünüyorum
-Beyaz bir kâğıtta Mutluluğu anlatmak.

Aslında her satır bir pırlanta değerinde. Yazarın hisleri o kadar yansımış ki kaleme ister istemez anlattığı alanda kendinizi hissediyorsunuz. Onunla hüzünlenip, onunla seviniyorsunuz. Yazarımızın ilk eseri olmasına rağmen kalemi oldukça akıcı ve bir o kadar da duygusal. Maneviyata bağlı yapısı sevgiyi hatırlatıyor, hissettiriyor. İnsanı, Yaradanı gerçek aşkı mutlaka okuyun derim.


DUYGU SONGÜL KAHRAMAN

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Bir Kitap Bin Yürek Published @ 2014 by Ipietoon