21 Şubat 2016 Pazar

*()* BANA KALAN AŞK *()* CANSU TIRAŞOĞLU *()*

Bazen tek bazen birkaç cümleden oluşan duygu aktarımları çok güzel Cansu Tıraşoğlu'nun. Okurken sıkıntı duyulmayacak güzel sözler. Yalın anlatımlarla çok şeyler anlatmış, hatta bir kitabın özü diyebiliriz. Tabii bunun yanı sıra serbest şiirleri de ayrı bir lezzet olarak gönül soframızda yerini alıyor. Bu ve bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum Cansu Tıraşoğlu'na...
- Vural Şahin, Şarkı Sözü Yazarı, Şair, Bestekâr -

"Bana Kalan Aşk" şair ve yazar Cansu Tıraşoğlu'nun deneme ve aşk şiirlerini içeren ikinci kitabının adıdır. Cansu, bu kitapta aşk ile ilgili duygularını ve hissettiklerini derin düşüncelere yansıyacak, hayallerin ötesinde müziksel kelimeler kullanmıştır. Hayat yolculuğunun her durağında aşk izlerini bir kutsal duygu niteliğinde şiirlere aksettirmiştir. "Aşkın tonlarından en koyusuna boyadım kalbimi"; aşkı renklere benzeten şair Cansu, koyu tonunu benimsemiştir. Diğer tonların ise hayatın uçuşan duyguları olduğunu anlatmaya çalışmıştır… Cansu şiir ve denemelerinde aşkın doğayla ilişkili olduğunu ortaya koymaya çalışmıştır. İyimserlikle, kötümserliğin arasındaki ince çizgiyi Cansu'nun kısacık şiirsel tümcelerinde görmek mümkündür.
-Dr. Şemsettin Küzeci, Gazeteci, Yazar, Şair-
(Tanıtım Bülteninden)


KİTAP YORUMUM

Değerli yazarımızın kitabında birbirinden güzel Sözlerini, hikayelerini ve şiirlerini 3 ayrı bölüm de toplayarak derlemiş.
Deneme türü bu kitapta yine hayata dair hissedilen, hepimizin hissettiği duyguları kaleme dökerek bizlere yine mesajlar vermeye devam etmiş. Bölüm bölüm ayrılması daha çok hoşuma gitti. Okurken dağınık durmuyor. Kitabın rengine başka bayıldım. Favori renklerim arasında lila rengi insanın içini açıyor. Kitabın ismi ise bence aslında olayı özetlemiş. Hepimize kalan aşk vardır ya hani biterken onun açılımı kitapta çok güzel bulacaksınız.
Değerli yazar Cansu TIRAŞOĞLU’na değerli eserlerini benimle buluşturduğu için teşekkür ediyorum.

DUYGU SONGÜL KAHRAMAN

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Bir Kitap Bin Yürek Published @ 2014 by Ipietoon