5 Ekim 2017 Perşembe

* 100 SORUDA ENDÜLÜS TARİHİ * VURAL TÜRKMENOĞLU * * TİTANİC YAYINLARI ** 100 SORUDA  ENDÜLÜS TARİHİ * VURAL TÜRKMENOĞLU *
* TİTANİC YAYINLARI *
İslamiyet’in doğuşunun 100. yılında Müslüman mücahidler Tarif Musa komutasında 500 kişilik bir keşif heyetiyle Endülüs diye anılan İspanyol topraklarına ayak bastı. Müslümanların Avrupa macerası, son İslam Devleti Nasriler’ in sultanı XII. Muhammed’ in, Badol Tepesi’nden göz yaşlarıyla hazin ayrılışına kadar geçen yaklaşık 800 yılı ve inşa ettikleri muhteşem medeniyet insanlık tarihinde derin izler bıraktı. İşte bu kitap, Ġslam’ ın Avrupa’ da ki 800 yıllık serüvenini kısaca ele alıyor.

(Tanıtım Bülteninden)KİTAP YORUMUM
Yine Tarih kokan bir eser duruyor karşınızda. Endülüs nedir? Zamanında Peygamber efendimiz zamanında neler yaşanmıştır? Emevi devleti ve 100 soruda sizin aklınıza gelip de merak ettiğiniz tüm soruların cevapları bu eserde duruyor.
Bazı eserler vardır anlatılmaz, sadece okunur. Tarih sevenler, sevmeyenler herkes okusun. Hatta en çok da öğrenciler, ebe beyinler okumalı ki bazı şeyleri daha net anlamaları ve derslerinde de faydası olacağına inanıyorum ben.

DUYGU SONGÜL KAHRAMAN


0 yorum:

Yorum Gönder

 

Bir Kitap Bin Yürek Published @ 2014 by Ipietoon