7 Mayıs 2017 Pazar

* YEŞİL KUYU SONBAHAR * SERCAN GÖRDÜM * *KAĞIT YAYINCILIK ** YEŞİL KUYU SONBAHAR * SERCAN GÖRDÜM *
                     *KAĞIT YAYINCILIK *
Sercan Gördüm Yeşil Kuyu'da sıradan insanların en saf duygularını, zaman zaman tarihe de yolculuk yaptığı güçlü kurgusuyla okurlarına sunuyor.

Günümüz dünyasında bir eski hatıra gibi anlatılan gerçek aşkı, Sadri ile Selma'nın aşkını okurken kalbinizin ısındığını hissedeceksiniz. "Bu roman tarih olarak bize çok yakın, duygular olarak bizden çok uzak kalmış bir zamanın yansımasıdır…"

"Sen de bir gün bizim hikâyemizi birine anlatırsın diye…"
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2016


KİTAP YORUMUM
Romandaki kahramanlar kesinlikle bizden biri, yaşadığımız, gördüğümüz olaylar. Hangimiz Bir yeşil göz’e şiirler yazmadık, hangimiz umutsuz aşk’ımızı umuda çevirmek için uğraştık. Hangimiz kıskanmadık. Sıcacık bir aşk hikayesini yazar sanat ile birleştirmiş. Umuda yolculuk yüreğim hesabı aşk’ta yaşanması gereken tüm ayrıntılar hızlandırılarak anlatılmış. Ha şimdiki aşk’la kıyaslamayın anlatımları. Burada anlatılan eskiden yaşanan masum aşk’lar vardı hani, bir göze destanlar yazılan. Selma ile Sadri’nin hikayesi böyle bir şey. Klasik bir Türk toplumundan bahsedilmiş. Dede, ebe, arkadaş çevresi, temiz yürekli insanlar. Bu kitapta kötü insanlarla yer verilmemiş. Hayatın hep olumlu tarafından bakılmış. Bu kitabı okuduğunuzda gerçek aşk’ın varlığına bir kez daha inanacaksınız. Bir şeye daha inanacaksınız okumanın, yazmanın, sanatın gerekliliğine ve rahatlatıcı yanına. Bir şeye daha inanacaksınız bir bayan ile erkeğin aşk yaşamadan yardımlaşma yapabildiğine Aslı çok şanslı bu anlamda. Benim için en önemli yeri bana göre bir aşk’ın dokunmadan da gayet hoş paylaşımlar yapılarak yaşanabildiği. YEŞİL KUYU SONBAHAR da buna şahit olacaksınız. Yazar bir şeye daha önem vermiş aile birliğinin önemine ve evlenmeden ortak paydaların bulunması gerektiğine. Eğer bir çay saatinizde kafanızı dağıtacak fazla ağır olmayan ve size umut olacak bir kitap seçmek isterseniz YEŞİL KUYU SONBAHAR tam size göre.
Genişletilmiş yeni baskısı ile daha anlamlı. Şiirler ile daha anlam kazanmış. Duygulara hitap ediyor.
Yazar SERCAN GÖRDÜM’e bu kıymetli eseri ile beni buluşturduğu için teşekkür ediyorum.

YEŞİL KUYU günümüz aşk’ların inadına sizi aşk’a inandıracak ve gerçek aşk’ı sorgulamaya başlayacaksınız..

DUYGU SONGÜL KAHRAMAN

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Bir Kitap Bin Yürek Published @ 2014 by Ipietoon