19 Mayıs 2017 Cuma

*ŞİFA * CEMAL TÜRKEL * CİNİUS YAYINLARI**ŞİFA * CEMAL TÜRKEL * CİNİUS YAYINLARI*
Bir insanın biliyorum diyebilmesi için biliyorum dediği şeyi deneyimlemiş ve yaşamına uygulamış olması gerekir. Bir bilgiyi tatbik etmediği zaman o bilgi sadece teori olur. Burada yapılan anlatımları da bildiğini zanneden biri yanıldığını görecektir. Bilginin ölçüsü insanın yaşam kalitesidir. Birçok insan yaşamı yıkıldığı halde bildiğini zanneder. Bu yanılsama kişisel gelişim kitapları okuyan veya seminerlerine katılan kişilerde daha sık görülür. Bir insanın eşiyle veya çocuğuyla sorunlarını çözmesi Everest’in zirvesine çıkmasından daha zordur. Bilgide esas olan insanın kendi bilgisidir. İnsanın kendiyle ilgili bilgisi yoksa hiçbir şey bilmiyor demektir. Hangi durumlarda öfkeye kapılıyorsun? Sen kimsin? Yaşamın senin için bir anlamı var mı? Seni yaşamaya sevk eden duygu nedir? Dünya, gezegenler, yıldızlar kısacası varoluş sana ne ifade ediyor? Bu varoluşun içinde kendini nerede konumlandırıyorsun? Sen bu gezegene nasıl doğdun? Annen, baban çevrende gördüğün insanlar kim? Çevrendeki insanlarla sorunlarını neden çözemiyorsun? Neden istediğin gibi bir ilişkin veya işin yok? Bu basit sorular bile insanın kendiyle ilgili ne kadar bilgisiz olduğunu gösterecektir. Yaşamla veya insanla ilgili bir anlatım yapıyorsam bunu önce yaşamışımdır. Sonra çözmüşümdür. Nihayetinde paylaşıyorumdur. Bu anlatımlar yön tabelasıdır. Yol takip edildiğinde kişi sorunlarını çözerek şifalanacak ve huzur ortamına geçecektir..
(Tanıtım Bülteninden)

KİTAP YORUMUM
Kitabın türü kişisel Gelişim. Sorunlara farklı anlatımı ile bakan ve hafızayı zorlayan bir kitap diyebilirim. Ezber bozan bir kitapta diyebilirim. Yaşadığımız tüm acıların nedenlerini çok güzel anlatmış. Her ailede mutlaka şartları zorlayan asi bir üyesi vardır. İşte bu bizi yukarıya sıçratmak için vardır. Bunu ayrıntılı çok güzel anlatmış yazar. Okurken başka boyutlara gidiyorsunuz. Reerkarnasyona bakış açısı da bizim bildiğimizi sandığımız gibi değil kitapta anlatılana göre. Yazarımızın önceki kitapları olan ŞEMS BETA NİZAMLARI ve BİLİNÇ kitaplarını da mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Kitaplar seri olmasa da birbirini tamamlar şekilde bilgiler veriliyor. Zaten bu kitabı okuduktan sonra ölüme bakış açınız bile tamamen değişecek. Kimbilir biz şuan kaçıncı enkarnedeyiz diye soracaksınız kendinize. Yazarımız ile sohbet etme imkanı da bulmuştum. Son derece sıra dışı birisi olduğunu söyleyebilirim. Kader Allahın yarattığı plan dahilindedir ve biz bunu niçin yaşıyoruz diye sorduğumuz da bir çok cevap aslında enerji seviyemiz yükseldiğin de gelecektir. Ben tabi ki yanlış bir tanım yapmamak adına kitaptaki birçok konuya değinmiyorum bile. Ama damakta tat bırakan ve başucu diye nitelendirdiğimiz hani eserler vardır ya işte bu kitaplar 3 tanesi değerli yazarımız Cemal TÜRKEL'e ait diyebilirim. Bence kişisel gelişim türü eserleri sevmeyenler bile okumalı. çünkü standart bildiğimiz listede ki tüm kitapları altüst edecek şekilde farkını hissedeceksiniz.
Değerli yazarımıza ben her kitabı çıktığın da bana inanıp eserlerini hem üyelerimize hem de bana ulaştırdığı için çok teşekkür ediyorum. En kısa zamanda yeni eserlerini piyasada görmeyi arzu ediyorum. Kim bilir daha neleri yanlış biliyoruz.

DUYGU SONGÜL KAHRAMAN

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Bir Kitap Bin Yürek Published @ 2014 by Ipietoon