17 Mayıs 2016 Salı

-ASUMAN SARITAÇ - ÖTEKİLER –TILSIMIN ATEŞİ- -LİBRUM KİTAP-Masmavi gözlerindeki parlaklık göz alıcıydı. Evin içinde belirdiğinde Reşha aynen bıraktığı yerde oturmuş, iki elini yüzüne kapatmış hüngür hüngür ağlıyordu. Hiç sesini çıkarmadan ayakta öylece bekledi. Reşha bir süre sonra ellerini yüzünden çekerek ağlamaktan şişmiş olan ve kan çanağına dönen gözleriyle Sarika’ya baktı. Karşısında duran mavi gözlü cin oldukça heybetli görünüyordu. Uzun boylu, iri kıyım olan Sarika’nın üstünde boydan boya parlak beyaz inciler dizilmiş uzun yeşil renkli bir elbise, belinde sade beyaz bir kuşak, başında ortası yeşil renkli, kenarları beyaz olan bir sarık vardı. Ellerinin arkaya doğru kavisli olması değişik bir görüntü vermişti. Uzun siyah saçları, sarığının altından omuzlarına dökülüyordu. Reşha titreyen bir ses ile konuştu.
“Lütfen bana zarar verme, Allah’ın hakkı için bana dokunma, lütfen!” dedi. Sarika’nın masmavi gözlerinden inci gibi üç damla yaş düştü.


KİTAP YORUMUM
Güzeller güzeli Reşha ailesini bir kazada kaybeder. O ana kadar her şey yolundayken mutlu bir hayatı varken ailesini kaybettikten sonra cinler dünyası ile tanışır. 
Sariha ve Reşha’nın sonunu merak ediyorsanız mutlaka okumalısınız. İddia ediyorum bu kitap bittikten sonra cinlere bakış açınız değişecek.
Hayat Reşha için artı sıradan olmaktan çıkmıştır. İstemeden kabileye zarar veren Reşha’nın sonu ne olacaktır. Bugün başlamama rağmen kitap o kadar akıcı ve heyecanlı ki ister istemez elinizden bırakamıyorsunuz. Ben okurken çok keyif aldım. Şaşırmaktan kendimi alamadım. Bu kitapta da kuma olayı bir şekilde önümüze çıkıyor. Her kadın bir erkek tarafından sevilmeyi ve korunmayı çok ister ama kitabı okuyunca böyle bir sevgi karşısında sizler ne yapardınız? 
Reşha’nın 2. çemberi almasıyla Mişa tarafından artık onun yaşaması daha bir hayati önem taşır ve 12 kapı serüveni başlar. Her girilen kapıda ben de müthiş heyecanlandım. Yazarımız ile yaptığımız konuşmada kitabın devamının yazıldığı müjdesini almış bulunmaktayım.Bu beni mutlu etti. Uzun zamandır keyifle okuduğum nadir kitaplardan. Reşha çok özel bir karakter bir kere. Namazında abdestinde Yaradana inancı tam. Buna rağmen olağan dışı şeyler yaşıyor. Okurken zaten sıradanlaşıyor peri ile cinni ile belki de yaşamak. O kadar inandırıcı bir kurgu ki yazarımıza bugün tekrardan sordum bu kurgu mu yoksa gerçekten yaşayan birileri var mı diye kurguymuş. Kötü insanların bela bulduğu, iyi insanların finalde yine iyiliğe kavuştunu görebiliyoruz. Bir bayan peri de olsa insan da olsa eğer kadınsa ve aldatılmış ise mutlaka tehlikeli olur. Bunun örneğini yine kitap da biraz görüyoruz.


Değerli yazar ASUMAN SARITAÇ’a değerli eseri ile beni buluşturduğu ve okumama vesile olduğu için çok teşekkür ediyorum. Kendinize bir iyilik yapın bu kitabı mutlaka okuyun derim…

DUYGU SONGÜL KAHRAMAN

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Bir Kitap Bin Yürek Published @ 2014 by Ipietoon