4 Mart 2016 Cuma

*()* DÖNÜŞÜM 13 VAKTİ *()* TÜLİN BATURU OCAK *()* *()* CİNİUS YAYINLARI *()*
Hiç canınız acımadan ruhunuzun yandığını, nefes almak isterken alamadığınızı, içinizin yandığını, ölümden hiç korkmadan deli gibi koştuğunuzu, her şeye kafa tutup hiçbir şey düşünmeden her şeyi göze aldığınızı hissettiniz mi hiç?.. Canım yanıyor. Korkmuyorum. Doğduğumda Lightning Legent ismiyle kutsanmamdan mıdır bu mucize? Acaba güç ve hızı çeken ismim midir? Ölüm müdür, aşk mıdır? Gerçek bir Lightning olmuştum. GÜÇ ve HIZ… Her şey değişti.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 408

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Cinius

KİTAP YORUMUM

Lightning Legent tıp okuyan bir doktor adayıdır. Bir gün bir arkadaşına aşık olur. Oysa aşık olduğu adam başka ülkeden başka bir kültürdendir. Sevdiği adam bir gün ondan vazgeçer. Ya da gerçekten vazgeçmiş midir? Bazen yaşadığımızı sandığımız şey, sandığımız gibi olmayabilir. Aşk bazen sevdiğin için vazgeçmektir. Aşk bazen sevdiğini öldürmektense kendi hayatından ödün vermektir. 10 yıl aşk’ı uğruna komada kalan Lightning Legent uyandığın da bambaşka hayatın içinde kendini bulacaktır. Bu aşk acaba olgunlaşıp kavuşacak mı ? Yoksa yeniden fedakarlığa mı yerini bırakacak? Bildiğiniz bütün aşkları unutun. Sizi sıra dışı bir aşk romanı bekliyor. En gerçek  aşk dokunmadan, uzaktan sevebildiğiniz sürece sadece nefes alsın ben vazgeçerim diyebiliyorsanız uzaktan yine de hayatınıza hiç kimseyi almadan tek başınıza bu aşkı dipdiri ayakta tutabiliyorsanız  bu aşkın önünde de eğilir insan. Kimlik çatışmasını, ailenin önemini, kadın erkek ilişkisini, dostluğu, ölümü, yaşamı çok güzel yerlerden bize sunmuş yazar. Kitap seriymiş. Seri okumanın tek kötü bir yanı var merakla bekliyorsunuz bir an önce çıkması için. İyi bir yanı var kahramanları sevdiyseniz biliyorsunuz ki macera devam ediyor. Ben şahsen Lightning Legent’ın her ne kadar vazgeçmiş gibi görünse de, farklı bir hayat bile kursa bir gün bu aşkın kavuşacağına inanıyorum. Hatta sevdiği adamın bu tüyoyu söylemiyorum okura haksızlık olmaması açısından finalin o şekilde bittiğine de inanmıyorum. Kitabın bana öğrettiği ders ise birçok verdiği dersin yanında iletişim önemli. Her ne olursa olsun gerçek bir aşk varsa kararların ortak alınması gerektiği taraftarıyım. Öğrettiği başka ders ise bazen gerçek dostluk varsa aileden olur. Aile demek sadece kan bağı ile ilişkili değildir.
Ben kitabı okurken yer yer gülümsedim, gülümserken hüzünlendim. Lightning Legent’a finali öyle hazırlaması beni kızdırdı. Hayattan alması gereken ne varsa almalıydı. Kimse ondan bir fedakarlık istememişti. 2. seriyi büyük bir merakla bekliyorum.

Değerli yazarımıza bu eserini benimle buluşturduğu için de teşekkür ediyorum.

DUYGU SONGÜL KAHRAMAN

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Bir Kitap Bin Yürek Published @ 2014 by Ipietoon