3 Şubat 2016 Çarşamba

*()* DERİN DERİN *()* DİLEK ÜNAL *()* *()* CİNİUS YAYINLARI *()*

*()* DERİN DERİN *()* DİLEK ÜNAL *()*
       *()* CİNİUS YAYINLARI *()*


Aynı evde iki Derin.
Aynı adamla aynı kadın ikisini de terk etmişti.
İkisinin de sarılması gereken yaraları vardı.
Oysa onlar kanatmayı tercih ettiler...
Ve Tünel'in karanlık bir sabahında birini Uyku tutmazken diğerini bırakmaz...Sayfa Sayısı: 172

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Cinius

KİTAP YORUMUM:
Derin ve derin yıllar sonra karşılaşan ikiz kardeş onlar. Yıllar sonra aynı evde yaşamaya mecbur kalırlar ve iç hesaplaşma başlar. Anne ve babasını sorgulamaya başlarlar. Yüzleri birbirine benzeyen hem adaş hem de ikiz olan bu kardeşler acaba iç hesaplaşma sonucunda dost olmayı başarabilecekler mi? Final beklemediğim gibi bitti. Üzgünüm sanırım farklı ummuştum. Rüyaların uzunluğu ve iç hesaplaşma konunun sıra dışı olması bana bir sinema filmi senaryosu olabileceği fikrini doğurdu.
Kitabı okurken ister istemez empati yapıyorsunuz ve sizde kendinizi sorgulamaya başlıyorsunuz. Hayat belki de sandığımızdan daha farklı bir boyut. Her ne olursa olsun vedalar acıtır yüreği. En acı amansız ayrılık bence ölümdür. Bu sahne çok güzel işlenmiş. Koptuğum anlardı. Yazarımızın “Kâniye”  kitabını okuyan birisi olarak kalemini çok sevdim. İki kitabındaki başarısını inanıyorum ki diğer yıllarda da gösterecek. Kendisinden yeni eserler okurları olarak bekliyoruz.
Bu kitaptan öğrendiğim ders ise; her ne olursa olsun gecikmeyelim. Dostluk, affetmek  ve sevgi hep olmalı. Eğer belki de geç kalınmasaydı final farklı olurdu gibi düşünüyorum. Belki de olmazdı ama en azından duygular yerini farklı bir boyuta bırakırdı. Aşk’a illa ki saygımız sonsuz ama evlatların önüne geçmemeli, tutku halini almamalı. Gerçi bazı duygular vardır insanın elinde olmadan yaşanır. Misyonu olan bu kitabı mutlaka edinip okuyun derim.

Değerli yazar Dilek ÜNAL’a değerli eserlerini benimle buluşturduğu için çok teşekkür ediyorum.


DUYGU SONGÜL KAHRAMAN

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Bir Kitap Bin Yürek Published @ 2014 by Ipietoon