20 Eylül 2014 Cumartesi

*()* ÜMİT MURAT *()* HALI *()*

*()* ÜMİT MURAT *()* HALI *()* 
“ Şifre çözmek oluşturmaktan daha zordur “
Sıradan bir romanla asla kıyaslamayın. Yazarın ilk kitabı ESARET’den de alıntılar yapıldığı kitap özellikle bulmaca, şifre çözmek ve beyin cimnastiği yapmayı seven herkesin ilgisini çekeceğini düşünüyorum. 
Okuyucunun şevkini kırmamak adına tam konuyu yazmayacağım. Ama özet geçmem gerekirse yazar olmak isteyen insanların yolunu aydınlatacağını düşünüyorum. Eğer yazıyorsanız ve yayınlatmayı düşünüyorsanız bu kitapları önce okuyun derim. Ölmüş bir yakınızın ölmeden önce sizin hayatınızı planladığını düşünseniz ne hissederdiniz? Kitaptaki kahramanımız öldükten sonra hem yakınlarının, hem de okuyucusunun hayatına plan dahilinde yaklaşmış. Kitap da Anadolu insanlarına minik bir bakış atılmış. Bir şeye daha dikkat çekmiş yazar. Okumanın ve yazmanın önemine. Boş vaktin nasıl değerlendirildiğine. Hayat gerçekten değerli belki de romandaki kahraman gibi her anımızı planlayarak yaşamalıyız.
Kitapta yine “Ritti” sözcüğü anlam taşıyacak. Anne babamızı, çocuklarımızı seçemeyiz, Onların hangi mesleği seçeceğine karışamayız. Ama ortada bir yetenek varsa destek olmak ve geliştirmek zorundayız. Hayatın belki de kendisi bilmece. Kitap 80 sayfadan oluşuyor ama kesinlikle en az 200 sayfalık bir romana eşdeğer.
Yazar ÜMİT MURAT’a beni bu değerli hazine ile tanıştırdığı için teşekkür ediyorum. Yeni kitaplarını kesinlikle bekliyoruz.
DUYGU SONGÜL KAHRAMAN

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Bir Kitap Bin Yürek Published @ 2014 by Ipietoon