16 Eylül 2016 Cuma

*MUSTAFA ÖZTÜRK*KARANLIKTAKİ BOŞLUK* *ARES KİTAP*
Bazen aşk ateştir, çırpınırsınız etrafında ışığa uçuşan kelebekler misali. Gönül sıcaklığını hissederken ne yaklaşabilirsin ne de uzak durabilirsin. Uzatırsın bir an elini gönlün yanar, lakin çeksen ruhun alev alev olup içinde kanar. Ne gönül bırakmak ister sevdiğini ne de bir yolunu bulup dil söyleyebilir kendini. Ne gidebilirsin ne de onsuz olabilirsin. Anladım ki aşk, daima yanmaktır, kelebekler gibi kalbin ışığında dönüp dönüp sevdiğini anmaktır... (Yolcu)
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ares Kitap

KİTAP YORUMUM

Kitabın türü dram. Eşi rahatsız olan Mehmet bey öğretmenlik yapmaktadır. Çocukları ile kendisi ilgilenmek zorundadır. Okurken bir kere oldukça duygu yüklü sahneler sizi bekliyor. Hele üzerine bir de fakirlik varsa, aşk varsa, yanlışlar ve doğrular varsa.
Kitabın bana öğrettiği dersi ise şudur; her ne olursa olsun eğer ailedeki oluşan çatlakları onarırsak, oluşan çatlaklardan ders alırsak ve asla hiçbir bireyi ailemizden soyutlamazsak evet kesinlikle güç doğuyor. Para çok önemli ama asıl önemli olan manevi duygular ve kesinlikle kazanan sevgidir.
Yine bir gece de bitirdiğim kitabım. Değerli yazar Mustafa ÖZTÜRK’e  eserini benimle buluşturduğu için kendisine teşekkür ediyorum.

DUYGU SONGÜL KAHRAMAN


0 yorum:

Yorum Gönder

 

Bir Kitap Bin Yürek Published @ 2014 by Ipietoon