10 Temmuz 2016 Pazar

*VEBAL*ZUHAL GÖZEN*KANES YAYINLARI*Sabır, vefa, fedakârlıktı onun adı. Sevmeyi çok seven yüreği; geçmişine öfke duymayacak kadar güçlü, yaşadıklarıyla tokalaşacak kadar asil, yaşam öyküsünün içindeki kahramanlarla düşman olmayacak kadar da olgundu. Çocukluğundan bu yana kendi aydınlığını hep kendisi yarattı. Katlanması zor ihanetin kapkara gölgesinde fesatlık ve nankörlüğün bedelini ödeyip "Vebal"ini sorgulamadı.

İnsan, insanca yaşamayı ve yaşatmayı beceremiyorsa bile hatasını kabul edecek kadar kendine dürüst olmalı. Fedakârlığın ve hoşgörünün karşılığı koca bir hiçse eğer, ilahi adalete emanet etmeli belki de.

Bu kitap, tüm bu duyguları alabora edecek kadar içten ve samimi anlatımıyla, kadın ya da erkek değil, insan olarak davranışlarımızı, hayata bakış açımızı sorgulatacak bir eser.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 432

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kanes Yayınları


KİTAP YORUMUM

Bir kere şunu söyleyim. Her bayanın hayatında bana göre bir Tahir olmalı. Belki de ozaman mutsuz bayan kalmazdı. Zaten gerçek sevgi koşulsuz değil midir? Emek vermek tüm dünyaya baş kaldırmak değil midir? Gerçek sevgi içinde ne çıkar beklentisi vardır; ne de koşullara takılır. Sadece sever. Sevdiğini anlamaya çalışır ki bunu VEBAL romanında çok net görebiliyoruz. Bir yerlere gelmek için hayatı boyunca çaba gösteren Sultan, eşi tarafından da beklediği evlilikte olması gereken en temel konularda bile eşinin bu derece uzak kalmasını anlamaz ve özgüven sorunu ister istemez yaşar. Çocukluğu da mutsuz geçen geçen genç kadının acaba mutluluğu bulabilecek midir?
Tabi ki kitabın yine bana öğretileri vardı.
1-Anne ve baba çocukların önünde tartışmalı ve birbirlerini çocuklarının yanında küçük düşürmemelilerdir.
2-Anne ve Baba olduysanız bazen kendi hayatınızı hiçe saymanız gerekebilir ama bu bir yere kadardır. Sonuçta anne ve baba mutlu olamazsa kendi içerisinde çocuğuna da verecek bir şeyi olamayacaktır.
3-Para her zaman mutluluk getirmez. Ama yaşamak içinde her zaman paraya ihtiyaç vardır.
4-Kitap da yine çıkar ilişkilerini de göz atılmış ve bunlardan öğrendiğim ders ise; her zaman hayatımızın her alanında kötü insanlar olacaktır. Bunlar imtihandır. Önemli olan gerçek sevgi varsa eğer, her türlü güçlüğün üzerinden gelinebilir. Mutluluk tesadüf değil emek ile oluşturur.
5-Üniversi de özellikle okurken ciddi bir ilişki özellikle bence de yaşanmamalıdır. Her bayan mutlaka bir kariyer sahibi olmalıdır.Bu onu güçlü kılacaktır.
Kitabı okurken Sultan’nın başlangıçta yaşadıklarına inanılmaz çok üzüldüm. Yaşadığı tesadüf üzücü olaylarda evet dedim imtihan ediliyor.


DUYGU SONGÜL KAHRAMAN

3 yorum:

Kayrayşe dedi ki...

Yorumun çok güzel ������ bende büyük bir merak uyandırdı okuyacağım en yakın zamanda okumayı diliyorum Teşekkürler ��������������������

Kayrayşe dedi ki...

Yorumun çok güzel ������ bende büyük bir merak uyandırdı okuyacağım en yakın zamanda okumayı diliyorum Teşekkürler ��������������������

duygu songül kahraman dedi ki...

teşekkür ederim :)

Yorum Gönder

 

Bir Kitap Bin Yürek Published @ 2014 by Ipietoon