22 Mayıs 2016 Pazar

-DİRİLİŞ KEHANETİ-ÇİCEK S. TÜFEKÇİ- -MÜPTELA YAYINLARI-"Kozmik bir şakanın ötesindeydi bu diriliş. Gelecektekilerin geçmişte yaşananları bilebilmesi anlaşılan bir durumdu. Ancak geçmişte yaşayan birinin, gelecekteki bir olayı bilebilmesi mümkün müydü? Gerçi bunun bir adı vardı: 'Kehanet'… Kraliçe Aba, ölümden sonra dirileceğini sanki öngörmüştü. Hatta bir ad bile vermişti. Ya da yaşama gelme gayesindeki adamı işaret etmişti. O işaret ettiği adam buradaydı. Bilgindi ama bilge değildi. Kadın ise bilgeydi, bilgin değildi. Sadece geçmişin karanlığını biliyordu. Büyük bir boşluk okyanusundan kulaç atmadan geliyordu bugüne…" Aden Ataman, işinde çok başarılı bir arkeologdur. Anadolu'nun güneyinde bulunan gizemli bir parşömeni deşifre etme çabasıyla birlikte kendisini uluslararası oyunların içinde bulur. Kraliçe Aba, 2000 yıl önce yaşamış bir kraliçedir. Günümüzün olağanüstü bilimsel keşifleri sayesinde yolu Aden Ataman ile kesişecek ve imkânsız görünen bir aşk ilişkisinin kıvılcımları çakacaktır… Çiçek S. Tüfekçi'den, tarihin, aşkın ve bilimin kesiştiği bir ilk roman.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Müptela YayınlarıKİTAP YORUMUM

Gerçek bir aşk varsa belki de gelecek ya da geçmiş farketmez. Kitabın türü fantastik. 2000 yıl sonra tekrar hayata dirilen ya da dirilmeyi seçen Kraliçe Aba ile mesleği arkeolog olan Adem Ataman’ın aşkı kavuşacak mı? Bu kitabı okuyunca insana hiçbir şey imkansız gelmiyor. Yeter ki isteyelim, seçelim ve sonucu Yaradana bırakalım.
Gelecek ve geçmiş birleşti. Aşkları o kadar büyüktü ki kehanet gerçekleşti. Onların cinsel birleşmelerinden doğan büyük atmosfer ile kehanetin fitili ateşlenmiş oldu. Onlar inandı ve başardı.

Kimler tekrar dünyaya gelme imkanı olsa hayat değişirdi dedim kendime ve bir çok değerli insan geldi. Tabi ki bu seçtiğim isimler iyi diye nitelendirdiğimiz başarılı insanlar olmalıydı ve bende o şekilde düşündüm. Hatta biz ilerde tekrar dönmek ister miydik bunları da düşündüm. Ben geleceğe de geçmişe de dönme imkanım olsa çok şeyleri hayatımda sanırım değiştirme imkanım olurdu. Zaman makinesini sanırım hayal etmeyen ve o harika filmi izlemeyen yoktur. Bende sizler gibi düşünüyorum kitabı okuyun empati yapın, hayal edin ve tadını çıkartın derim.
Bu kitaptan harika bir film hayal ettim kesinlikle süper heyecan olurdu.

Değerli yazar Çiçek S. TÜFEKÇİ’ye eserlerini benimle buluşturduğu için teşekkür ediyorum.


DUYGU SONGÜL KAHRAMAN

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Bir Kitap Bin Yürek Published @ 2014 by Ipietoon