28 Mayıs 2016 Cumartesi

*ATA’NIN GİZEMLİ ÂŞIĞI BEYAS RUS* HAKAN GEZİK* *İSKENDERİYE KİTAP*
"Sana Atatürk'e olan aşkımdan söz etmiş miydim?"
Madam, kemikli parmaklarını bileğime dolamış, gözlüğünün üzerinden bana bakıyordu. Şaşırmıştım.
"Atatürk'e olan aşkınız mı?"

Yaşlı kadın gözlüğünü çıkarıp masanın üzerine koydu.

"Aşkım ya! Delikanlı ben de bir zamanlar gençtim. Benim de peşimden koşanlar vardı. Ahh! Ben ona âşıktım. Onu hiç kimsenin sevmediği kadar sevmiştim. Sıcaklığını hissedecek kadar yaklaşabiliyordum. Hem de her gün… "

Çocukluğumdan beri hep o büyük insanı görmüş, onu yakından tanımış insanlarla konuşmayı arzulamış, bunu birkaç kez başarabilmiştim. Şimdi karşımda duran kadın, onun hakkında daha önce duymadığım bilgiler veriyordu. Madamda bir vecd hali gözleniyordu. Konuşurken irice açılan mavi gözlerine bakmaya korkuyordum artık.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 136

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İskenderiye YayınlarıKİTAP YORUMUM
Kitabı okurken yalan yok ben Ata’mızın hayatı ile ilgili bir konu hayal ettim. Ama yine de okumak çok keyifliydi. Tarihi mekanların tanıtıldığı kitap da finali öyle bir şeyle bitiyor ki şok oldum diyebilirim. Şimdi Katya ve madam ne oldu? Madamın az çok ne olduğunu anlayabildim ama kitap acaba serimi diye düşündüm. Mutlaka yazarına soracağım. Kitabın sayısı 136 olmasına rağmen Tarihi mekanları yazarımızın bizzat yaşayıp görerek tanıtmasından dolayı oldukça doyurucu. Bence okuyun bir şey kaybetmezsiniz. Aksine Tarihi yönden çok öğretiler olduğunu söyleyebilirim. Kitabın sonunda üç harfliler ile ilgili de bilgi ve yaşanmışlık var.

Değerli yazar Hakan GEZİK’e eserini benimle buluşturduğu için teşekkür ediyorum.


DUYGU SONGÜL KAHRAMAN

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Bir Kitap Bin Yürek Published @ 2014 by Ipietoon