29 Aralık 2017 Cuma

Anadolu Korku Öyküleri 3-Yılgayak /Bilgi Kitapevi
Anadolu Korku Öyküleri 3-Yılgayak
/Bilgi Kitapevi
Anadolu Korku Öyküleri III – Yılgayak, serinin yepyeni, genç ve güçlü kalemlerle biraraya geldiği, etkileyici bir antoloji. İlk kitabın yayımlanmasının ardından geçen sürede ana fikri aynı kalsa da hem dünyada hem de ülkemizdeki korku kültürünün değişimleri bu yeni kitabın öykülerinin üretilmesinde en etkili rolü oynadı.
Anadolu topraklarına baktığımızda açıkça görünen ilk şey, dünya uluslarına –birkaç istisna dışında- nasip olmamış, binlerce yıl geriye doğru izini sürebileceğimiz medeniyet tarihimizdir. İşte bu topraklarda yoğrulmuş, köklü bir kültürel yapı ve iç içe geçmiş sosyal zenginliği barındıran bu öyküler, belki de asla açıklanamayacak kadim korkuları beraberinde getiriyor.
Türk mitolojisi, Erliğin Kızları, Cemre ve Nevruz da bu kitapta, define peşinde koşup hırslarına yenilen, zeytin ağaçlarının ya da lanetli taşların gazabına uğrayanlar da. Tekinsiz kasaba ve mezraların, kimselerin dillendirmeye cesaret edemediği karanlık sırları, hayaletler, cadı neneler ve periler dolu masalları ile aynı anda; bilinmez ve keşfedilmemiş canavarların da yuvası olmuş hikâyeler bunlar.
Her öykünün Anadolu'nun bambaşka korkularına, önceden işlenmemiş yepyeni bakış açılarıyla yanaştığı, Anadolu Korku Öyküleri efsanesine kanı kaynayarak eklenmiş tüyler ürpertici bir kitap.

(Tanıtım bülteninden)


Sayfa Sayısı : 292

KİTAP YORUMUM
10 tane korku /gerilim hikayeleri yer alıyor. Gece uyuyamasam da 3 günde bitirdim kitabı. :) Kitabı güzel yapan ise bana göre, farklı 10 yazarımızdan 10 ayrı hikaye olması.
hikayelerden yine kendime dersler çıkarttım.
1- Bizi ilgilendirmeyen işlere çok da karışmamamızın sakıncalarını, işi ehli olan kişilere bırakmamız gerektiği,
2- Duaların önemi.
3- Biz kime ne kötülük yaparsak eninde, sonunda karşımıza o kötülüğün çıkacağı.
4-Birileri bir şey söyledi ise, mal, mülk, kariyer için ileri gitmememiz gerektiği, değerlere saygı duymamız gerektiği, aksi halde yine ummadığım şekilde cezalar alacağız çok güzel anlatılmış.
Şimdi genelde korku/gerilim kitapları tek bir yazar tarafından yazılır. Kitabı güzel yapanlardan bir tanesi de kalemini bilmediğiniz değerli yazarları tanıma imkanı veriyor bizlere. Dibine kadar korku/gerilimi sevenler için harika bir eser olmuş.
İçinde 1 hikayesi bulunan bana ulaşmasını sağlayan değerli yazarım Orkide  ÜNSÜR'e teşekkür ediyorum. :) <3

DUYGU SONGÜL KAHRAMAN

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Bir Kitap Bin Yürek Published @ 2014 by Ipietoon