3 Ocak 2018 Çarşamba

Karanlık Yılbaşı Öyküleri-Aralıktan Sızan Karanlık/BİLGİ YAYINEVİKaranlık Yılbaşı Öyküleri-Aralıktan Sızan Karanlık/BİLGİ YAYINEVİ
Yine bir yılbaşı yaklaşıyor. Peki yılbaşının anlamı nedir sizin için? Sadece eğlence midir? Herkes o gece eğleniyor mu sanıyorsunuz?
Her Aralık ayının sonunda yeni bir yıla girecek olmanın heyecanı ve sevinci içinde tatlı bir telaş görünür dünyanın her yerinde. Ama her şey görünenden ibaret değildir.
Kimi için tüm ailenin bir araya geldiği bir toplantıdır yılbaşı, kimi için arkadaşlarla bir ev partisi, şehrin meydanında patlayan havai fişeklerdir kimi için, kimi için romantik bir akşam yemeği, eğlence, yeni dilekler, yeni umutlar… Herkes için öyle değil oysa… Karanlığı da var bu dünyanın, kuytuları var… Her insanın içindeki karanlık kadar…
Özlem Ertan, Mehmet Berk Yaltırık, Kubilayhan Yalçın, Demokan Atasoy, Gülbike Berkkam, Uğur Kılınç, Funda Özlem Şeran, Uğur Batı, Murat Baykan, Işın Beril Tetik,  Alper Kaya, Orkide Ünsür ve Galip Dursun’un elinden çıkan karanlık öyküler, yarattıkları tekinsiz ve gerilimli atmosfer ile içinizi ürpertecek. 
Karanlık Yılbaşı Öyküleri sizi gizem, gerilim ve korku dolu sayfalarıyla konfetilerle süslü yılbaşı telaşının ötesindeki gizemli öykülere davet ediyor.
-Mesut Örs-

KİTAP YORUMUM
13 hikaye/13 yazarın kalemi ile oluşan korku/gerilim eserini okurken çok keyif alacak, acaba mı diyeceksiniz? Devaja olaylara, hikayelere inanan birisi olarak bana çok da olaylar uç noktada gelmedi. Halen bilmediğimiz çok şeyler yaşandığını, bilimin bazen aciz kaldığını düşünüyorum. Bütün hikayeler de üzücü tarafları, ders verici tarafları vardı.
Aldığım derslerden bazıları ise;
-Öncelik sıramızı çok mantıklı düşünmemiz gerektiği,
-Bir ideal uğrunu da olsa ıssız yerlerde dolaşmamamız gerektiği,
-Eğer hislerimiz kötü bir şey olacağını söylüyorsa kaile almamız gerektiği.
-Parayı sevmek güzel ama onun uğruna eskiden yaşayan, anlatılan hikayeleri göz ardı etmeden kaile almamız gerektiği.
Bana kitapları ulaşmasını sağlayan değerli yazarım Orkide ÜNSÜR'e teşekkür ediyorum.
Korku/gerilim severlere kesinlikle tavsiyemdir. Gece okumayın ;) ben okudum uyuyamadım sabah olana kadar.

DUYGU SONGÜL KAHRAMAN

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Bir Kitap Bin Yürek Published @ 2014 by Ipietoon