5 Haziran 2017 Pazartesi

*KIYIDAKİLER * UĞUR ZİYA ŞİMŞEK **KIYIDAKİLER * UĞUR ZİYA ŞİMŞEK *
       Bu roman farklı cinsel hayata sahip olanların hikayesidir. Gay, Lezbiyen ve Fetişistlerin sevinçleri, sohbetleri, esprileri; acıları, dışlanmışlıkları akıcı bir dille anlatılıyor.

Hayata ve cinselliğe bakış açıları onları farklılaştırıyor ve İstanbulun kaotik ortamında tehlikeye açık hale getiriyor. Dayak, gasp, sırlarının deşifre edilebilmesi, şantaj, tecavüz maruz kaldıkları veya kalma ihtimalinin yüksek olduğu başlıca tehlikeler... Odayı saran kahve kokusunu içine çekerek sigaraya uzandı. Sana nikotin serumu takmak lazım. Damla damla aksın... Murat yorgun bir ifadeyle gülümsedi. Sigarasını yakarken Haklısın! dedi. Ciğerlerini kömürlüğe çevirdiğinin farkındaydı ama dertler gözünün önüne geldikçe ölüm çok da korkulası durmuyor, bazen yumuşak bir yastık gibi görünüyordu.
(Tanıtım Bülteninden)
 KİTAP YORUMUM
Bu sefer toplum normlarına aykırı olduğu düşünülen Hayata ve cinselliğe bakış açıları farklı olan kişilerin hayatını ele almış değerli yazar Uğur Ziya Şimşek. Oldukça üzücü sahnelere denk geliyorsunuz. ister istemez böyle de yaşayanlar var demek ki diyorsunuz. Mantık sınırlarını zorlayan hayatlar. Kim bilir hangi yollardan geçtiler de bu hale gelip, bu şekilde bakış açıları değişti. İster istemez maske ile dolaşmak zorundalar. Zira ne kanunlar ne de toplum onların yanında olabilir yada olacak ileride bilemiyorum. Tek bildiğim zor hayatlar.

DUYGU SONGÜL KAHRAMAN

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Bir Kitap Bin Yürek Published @ 2014 by Ipietoon