27 Aralık 2016 Salı

*ŞAFAK GÜÇLÜ*LOHUSA ÜMMÜ SÜBYAN*HİÇ YAYINLARI*

*ŞAFAK GÜÇLÜ*LOHUSA ÜMMÜ SÜBYAN*HİÇ YAYINLARI*
KORKU ve GERİLİM DOLU; GİZEMLİ ve HEYACANLI…..GELENEKSEL KORKULARIMIZIN ROMANI

İnsanlardan bazı kimseler, Cinlerden bazı kimselere sığındılar da onların (cinlerin) taşkınlıklarını arttırdılar. (CİN Suresi 6.Ayet.)

Senarist-Yazar Şafak GÜÇLÜ'nün okunurken sizi bir sinema dünyası içine sokan KORKU dolu romanı… 2004 yılında Türk motifleri taşıyan ve tamamıyla kendi kültüründen yararlanan İlk korku filmi olan BÜYÜ isimli sinema filminin Senaristliğini yapmış olan Yazar… (Cin suresi 6.Ayet)'den yola çıkarak yazdığı Ürpertici; Gerilim Dolu; Heyecanlı ve Gizemli romanı LOHUSA "Ümmü Sübyan" ile bizleri korkutmakta kararlı...

Geleneksel korkularımızın ışığında yola çıkan roman, sinematografik bir kurgu ile yazılmıştır. Kültürümüzde yer alan korkuları içinde barındırdığından, sizi kolayca bir sinema filmi izlermiş havası içine sokan roman; Anadolu inanışlarında çokça anlatılan, Al Karası, Al Karı, Al Basması ve ümmü Sübyan (Sübyan anası) öykü ve söylencelerinden yola çıkarak kendi dinsel, örf ve adetlerimiz ışığında kurgulanmış bir korku romanıdır.

Yazarın tavsiyesi üzerine "YATMADAN ÖNCE OKUMAYIN" sloganı ile kitapçı raflarında yerini almıştır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 344

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Hiç Yayınları

KİTAP YORUMUM
Kitabın türü korku/gerilim. Yazar 2. kitabı olan bu kitapta Lohusa hanımların ya da hamile bayanların başına gelebilecek olumsuz enerjilerden bahsetmiş.
Ana kahramanı Seda'nın başka yolu var mıydı diye düşündüm. Bence yoktu gibi. Aile insan hayatında gerçekten önemlidir. Çocuğunu olumsuz enerjilere vermemek adına mücadele eden Seda acaba bunu başarabilecek mi? Belki de eşi de Seda ve annesinin çizdiği yoldan ilerlemiş olsalar kurtulmalarına yol açabilir mi? Cevabı kitapta. Ne derece doğru ama gece korku/gerilim okumak ben okurken iliklerime kadar titredim diyebilirim. Özellikle üvey babanın seda ile banyo da ki imtihanı çok korkunç.
Okumaya devam. Bu gece de yazarımızın 3. kitabı olan KARABASAN eseri ile devam edeceğim. :)Kitap okumak güzeldir.

DUYGU SONGÜL KAHRAMAN

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Bir Kitap Bin Yürek Published @ 2014 by Ipietoon