4 Eylül 2016 Pazar

*ALİ BAYRAM*O GECE ÖZEL HAREKAT* *PUSLU YAYINCILIK*

15 Temmuz Darbe gecesinde neden ilk hedef Özel Harekât Polisi oldu? Yıllardır siyasetin, cemaatlerin, dış istihbaratların hedefi olan ve güdüm altına alınmaya çalışılan "Güneydoğu'da tüm kırsalda Hilal bıyıklı adamlar" olarak PKK'ya korku salan Özel Harekâtçı Polislerin (PÖH) vatan aşkı zırhını kimler delmeye çalıştı? Darbe gecesi verdikleri şehitler neyin bedeliydi? Peki, Fail-i Meçhul Cinayetlerde neden onların ismi ön plandaydı?

Muammer Aksoy (Prof.Dr), Kemal Türkler (Sendikacı), Ferdi Tamer (MİT), Musa Anter (Gazeteci) Uğur Mumcu (Gazeteci) Eşref Bitlis (Jandarma Genel Komutanı) Aziz Nesin (Yazar), Bahtiyar Aydın (Diyarbakır Bölge Komutanı) Cem Ersever (JİTEM) Gaffar Okkan (Diyarbakır İl Emniyet Müdürü) Necip Hablemitoğlu (Gazeteci Tarihçi Yazar), Hrant Dink (Ağos Gazetesi Yayın Yönetmeni) Muhsin Yazıcıoğlu (BBP Genel Başkanı) Susurluk, Ergenekon, Çukurca gibi davalarda neden PÖH 'ün ismi kullanılmıştı?

CIA başta olmak üzere Alman İstihbaratı BND tarafından güdüme alınmak istenen Özel Harekât Polisinin bu ülke için verdiği gerçek mücadelesi ile o gece şehit düşen kahramanların gizemli geçmişlerine tanık olacaksınız. Bu kitabı okuduğunuzda en yakınınızın Özel Harekat Polisi olmasını isteyeceksiniz?
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Puslu Yayıncılık
KİTAP YORUMUM

15 Temmuz günü resmen tarih yazıldı ve hepimiz aslında tam olarak da ne olduğunu ilk an’larda anlayamadık. Yine Ali BAYRAM değerli yazarımız toplumu ilgilendiren en önemli sorunu ele alarak bizlere perde arkasını bu kitapta ayrıntılı anlatmış. Tabi ki şaşırarak okudum. Olayların ta zamana, hangi olaylara dayandığını feto gerçeğini anlatılan kitapta susurluk dahil bir çok konuyu bulacaksınız. Şehitlerimizin isimleri ve kısa hayat hikayelerinde yer alan kitabı kesinlikle okurken duygulanacaksınız. Kitap bittiğinde olayların boyutunun sandığımızdan daha büyük ve o gecenin sandığımızdan daha büyük olduğunu yine anlayacaksınız.Benim merak ettiğim bir çok soruya olan cevabımı kitapta buldum diyebilirim. Kesinlikle tavsiye ederim. Okuyun kafanızdaki soru işaretleri gitsin derim.

Değerli yazar Ali BAYRAM’a kitabını benimle buluşturduğu için teşekkür ediyorum.


DUYGU SONGÜL KAHRAMAN

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Bir Kitap Bin Yürek Published @ 2014 by Ipietoon