27 Şubat 2016 Cumartesi

*()* KUŞ RENGİNDE GÖKYÜZÜ *()* *()* AYNUR HAZAR *()*
Bizim isimlerine hayvan, nebat ve insan dediğimiz yaratılmışlardır. Tanrı'nın mısraları ve o mısralarla süslenmiş, Tanrı'nın yazdığı en güzel şiirdir bu dünya. Benim kalbimse, bu sırlarla bezeli dünyanın içinde kaybolmuş bir gemidir. Yolumu bulmaya çalışmadım hiç. Zira şiirin kendisidir benim yolum. Vatanım, gurbetim, sılam, vardığım ve asla varamayacağım yerin ta kendisidir.

Aşkın, ayrılığın ve özlemin ipekler giyinmiş suretidir şiir. Canımız acıdıkça burnumuza gelen gül kokusu, karanlığın ortasında karanfil buğusu, bulutlardan omuzlarına şal yapmış bir gökyüzü ve masum ve günahkar dudaklarıyla saçlarımızı öpen hırçın bir sevgilidir şiir.

Aşk… Varlığımızın ve yokluğumuzun sebebi olan Aşk...

"Şiir aşığın suretinde aşkı tarif etmektir. Seni tarif etmekse şiire aşkı öğretmektir." demiştim vaktin birinde.

Yine söylüyorum dostlarım, biz uslanmayanlardan olalım. Bizi aşkla yaratan Tanrı'nın aşktan başı dönmüş kulları olarak kalalım. Yeryüzünün kabusa çevrilmeye çalışıldığı şu zaman diliminde, biz cünun iklimini geşt eylemiş mecnunlar olarak yaşayalım. Deliliği aşktan olanın kimseye zararı dokunmaz. Kendinden başka...

Öpüyorum yaralı kalplerinizi mısralarımla. Şifa niyetine...
(Tanıtım Bülteninden)


Sayfa Sayısı: 292

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Uyanış Yayınevi


KİTAP YORUMUM

Duygu cümbüşünde yüzmek için okunmalı cümleler, satır satır akıyor duygular kitaptan okuyan tüm yüreklere. Şiir kitabı olan bu kitapta duygulara dair yaşanılan insana ait olan tüm duygular çok güzel ifade edilmiş. Kalemden taşmış ılık ılık akıyor insanın içine. Şiir seven tüm okurlara tavsiyemdir.
Kitap 292 sayfa dolu dolu okuyorsunuz duyguları. Değerli Şair’imizin kalemine sağlık. Yeni eserlerini sevgi ile bekliyoruz. Bazı şeyler vardır anlatılmaz yaşanır. Mutlaka bu heyecana dahil olun derim.
Kitaptan minicik bir nakarat. Heyecanın devamı kitabın içinde.

Gecenin Sancısı

Hiçbir göğüs ağırlayamaz
Benim ağrılı yorgun başımı
Hiçbir göğüs taşıyamaz
Benim acınası yalnızlığımı.

DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
0 yorum:

Yorum Gönder

 

Bir Kitap Bin Yürek Published @ 2014 by Ipietoon