30 Temmuz 2015 Perşembe

BAZI KADINLAR DOĞUŞTAN ANNE DOĞAR

BAZI KADINLAR DOĞUŞTAN ANNE DOĞAR
Bazı kadınlar doğuştan anne doğar. Biyolojik olarak anne olmalarının hiçbir önemi yoktur. Ben bu tür kişiler yine az bulunduğu için özetle KARDELEN diyorum. Az bulunan her şeye dediğim gibi. Anaç tavırları her toplumda belli olur. Sevgiyle kuşatır çevresini. Hayvanları kendi çocuklarımıymış gibi severler. Onları besler büyütürler. Her çocuğu ayrım yapmadan severler kan bağı ile alakaları yoktur. Toplumda ki en düzgün kişiler onlardır. Bir o kadar da empat ve duygusallardır. Onlara yalnız bile olsa kolay kolay bir erkek yaklaşamaz biyolojik olarak anne olsalar da olmasalar da. Onların topluma ve ailelerine saygıları vardır. Fedakar kişilerdir. Bunları toplumda genelde enerjilerinden tanırız. Gittiği her toplum bir anda çicek açar. Onlar doğuştan annedir. Bilirler bir çocuğun ağlamaması gerektiğini, bir kedinin ölmemesi gerektiğini, bir çiçeğin solmaması gerektiğini. Ama maalesef kendilerine iyi bakmadıkları için genelde bu tür kişiler çabuk hastalanırlar. Enerjilerini emen kişiler çok fazladır. Kimseyi kırmak istemezler. Bu yüzden de hep kırılan onlar olur. Bu bayanlar genelde yalnızlığı seçerler. Güven onlar için önemlidir. Hatta sevgiden bile önde gelir. Çevremize dikkat edersek eğer birde aradığı kişiyi bulursa yurttan ya da başkasının çocuğuna annelik yapan bayanları inceleyin bu kişiler olduğun anlayacaksınız. Her bayan anne doğar aslında ama bazıları hep annedir. Biyolojik olarak olsalar da olmasalar da. Annelik dünyanın en kutsal Allahü Teala tarafından verilen hediyesidir. Annelik çok yakışır bu insanlara daha sevgi dolu ve anlayışlı olurlar. Egodan uzaktırlar. Sevgi ve şefkat kokarlar.
Size çok etkilendiğim bir hikayeyi anlatmak istiyorum. Yıllar önce hiç evlenmemiş hatta evlenmemeyi seçmiş bir bayan vardı. Çok etkilenmiştim. Markete gidiyor diyor ki hanıma hani çocuk güzel giydirilmemiş üşütebilir. Hanımda diyor ki bende zaten çok var gözleri de kör zaten verecek yer arıyorum ben al senin olsun. Sen almazsan ya sokağa bırakacağım ya da kim isterse vereceğim. O kadar duygulanıyor ki bu kardeşimiz hemen çocuğu evlatlık ediniyor. Arada bir ailesine götürse de aile kendi çocuklarını görmek istemediği bakmadığı gibi birde sonradan paraya döküyor olayı ve izi vermiyor bayanın çocuğu üstüne almasına. Çocuğu kaçırmakla tehdit ediyor para koparmak adına. Yıllar geçti ne zaman olayı hatırlasam hala titrerim. Bayan tabi ki yardım istemek adına çareyi televizyona kadın proğramına çıkmakta bulmuştu. Oysa yıllar olmuş çocuklarını görmek istemedikleri. Kaçırsalar bile yine bir yere kesin bırakılacak o çocuk.
Benimde ileriye yönelik böyle bir çocuk özellikle kız çocuğu alma planım var. Ama ne zaman aklıma getirsem bu planımı hemen gözümün önüne o bayanın hali gelir. Tabi ki nasip işler bunlar ama dilerim böyle güzel insanlar artsın toplumuzda.O zaman yurtlara gerek kalmaz. O çocuklar aile ortamı içinde büyüsün. Güvensizlik nedir yaşamasınlar.
Yüreklerde sevgi yeşermesi dileğiyle. Huzur+sevgi+sağlık+mutluluk yakanıza yapışsın.


DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
 

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Bir Kitap Bin Yürek Published @ 2014 by Ipietoon