4 Ekim 2017 Çarşamba

*ROTASIZ KALPLER *YAHYA YAHŞİ* ARTİKOL YAYINCILIK**ROTASIZ KALPLER *YAHYA YAHŞİ*
ARTİKOL YAYINCILIK*

En büyük mutluluğu yaşayanlar bile, başka mutlulukların arayışına girebilirler...

Bu roman Selda Öğretmen'in Yusuf'a ve kendi iç dünyasına karşı verdiği amansız arayış ve savaşın mücadelesini anlatan gerçek bir yaşam öyküsüdür.

Anlamakta çok zorlandım. Yaşıma göre değil galiba.
- Ortaöğretimli

Uf ya bende çok yaşıyorum bu duyguları. Bunu sosyal medyada hemen paylaşıyorum hocam.
- Liseli

Bu aşk denilen mevzu kardeş ne karışık bir işmiş ben kime âşığım neye âşığım kayboldum çıkamıyorum. Şizofren ettiniz olum beni.
- Üniversiteli

Bunları anlamak için okumak gerek. Sen boş ver diğerlerini. Biz okuruz hepsini...
- By Dekan

Geleceğin keşfi geçmişin izlerinden elde edilir, harikasın.
- Füturist

Güzel kardeşim bu kıza ne olacak, nasıl hüküm vereceğiz hakkında...
- Three İmam

Eğer küçük adam olmak istiyorsan; haydi okumadan karar ver. Var git işine benle uğraş. Eğer ortalama bir adam olmaksa niyetin, bir kitabımı al ve yazdıklarımla uğraş. Eğer büyük adam olmaksa asıl niyetin; bir kitapta sen yaz ve fikir deryamla uğraş. Ama iyi bilmelisin ki orta adam olmadan benimle hesaplaşamazsın.
- Yazarın kendisi
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2015
KİTAP YORUMUM
Selda genç bir öğretmendir. Zorunlu hizmetini yapmak üzere çıktığı yolda ve gerçek aşkı ve olanları kafasında sorgularken acaba neler yaşayacak?
Yalnızlığı ile baş başa kalan ve doğru bildiği yolda ilerlemeye çalışırken nefsine yenik düşüp Yaşayacakları ona ne katacak?
Zeki öğretmen'in anlattıkları olması gereken öğretmen örneğiydi bana göre. Taylan ise iyi bir insan olmasına rağmen yaşam biçiminin, alışkanlıklarının getirdiği yolda ilerlemeye devam edecekti.
Bazen kader çarkımız da varsa aynı yola farkında olmadan karşımıza çıkar ve gireriz. Yusuf ile Selda'nın yollarının çatışması gibi. Gerçek hikaye olması ise konuları daha çarpıcı kılmış.
Ölüm ile dans etmek, ölüme giderken büyük sözler etmek. Bence herkesin hayatında Yusuf karakterinde birisi , koşulsuz bir seveni her yapılan hatada olabilmeli. Selda bu anlamda şanslı olanlardan, ya hata yapıp da şanslı olmayanlara ne demeli. Okuyun derim kendinizden çok şeyler bulacaksınız.

DUYGU SONGÜL KAHRAMAN

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Bir Kitap Bin Yürek Published @ 2014 by Ipietoon